• ПАРКИРАЛИШТЕ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ ВО ПАРКОТ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“

  09.08.2017 10:25:42

  Утре, 10.8.2017 година (четврток), со почеток во 09:00 часот, под мотото „Вклучи се за здрава животна средина!“ во паркот „Јане Сандански“ ќе се одржи промоција на поставениот вело-остров, во соработка со Здружението на граѓани „Центар за климатски промени“, Гевгелија.

 • Реакција на прес-конференцијата на Златко Марин, претседател на ОО-СДСМ Аеродром

  25.07.2017 14:03:22

  Би сакале да ја информираме јавноста дека Општина Аеродром нема потрошено ниту еден денар од Буџетот за рекламирање на својата работа и за реализација на проектите.

 • СЕ РЕКОНСТРУИРА УЛИЦАТА „ВАСКО КАРАНГЕЛЕВСКИ“

  24.07.2017 11:23:46

  Градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски на денешната, 24.7.2017 година, заедничка прес-конференција официјално го најавија почетокот на реконструкцијата на улицата „Васко Карангелевски“, на потегот од раскрсницата со булеварот Јане Сандански до раскрсницата со булеварот АСНОМ (СЦ „Јане Сандански“ и хотел Русија).

 • П О К А Н А

  21.07.2017 12:46:38

  Градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски ќе одржи прес-конференција на 23.7.2017 година (недела), во 12:00 часот на ул. „Тодор Чангов 20“ (во близина на ресторанот „Рагуза“).

 • БОСАНСКИТЕ АКТЕРИ НАПРАВИЈА БУМ НА „ГОЛА МЕСЕЧИНА“

  23.06.2017 10:55:58

  Вчера, 22.6.2017 година, на сцената во спортскиот центар „Ново Лисиче“ беше прикажана претставата НАЖАЛЕНА ФАМИЛИЈА од Бранислав Нушиќ во режија на Никола Пејаковиќ, на која босанските актери ја насмеаја до солзи присутната публика.

 • ИНТЕНЗИВНО СЕ ПОПРАВААТ РЕКВИЗИТИТЕ НА СПОРТСКИТЕ И ДЕТСКИТЕ ИГРАЛИШТА

  21.06.2017 11:42:37

  Општина Аеродром деновиве интензивно врши поправка на реквизитите на спортските и детските игралишта на целата нејзина територија.

 • МЕЃУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ НА КОМЕДИЈАТА „ГОЛА МЕСЕЧИНА“

  15.06.2017 12:18:11

  Градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски, на денешната, 15.6.2017 година, прес-конференција ја информираше јавноста за одржувањето на четвртиот по ред Меѓународен фестивал на комедијата „Гола месечина“.

 • ЌЕ СЕ ГРАДИ НОВА ДЕТСКА ГРАДИНКА ВО НОВО ЛИСИЧЕ

  12.05.2017 11:34:13

  Општина Аеродром објави тендер за изградба на нова детска градинка во рамки на градинката „Буба Мара“ во населбата Ново Лисиче со капацитет за згрижување на повеќе од 250 деца.

 • ПОКАНА ЗА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

  11.05.2017 11:08:28

  Градоначалникот на Општина Аеродром Ивица Коневски ќе одржи прес-конференција утре, 12.5.2017 година (петок), во 11:00 часот во просториите на Општина Аеродром.

 • „КОСТА НОВАКОВИЌ“ И „АНГЕЛ ДИМОВСКИ“ ЌЕ СЕ ПОВРЗАТ СО КРУЖЕН ТЕК

  18.04.2017 14:31:06

  Деновиве се очекува да почне доградба и реконструкција на дел од улиците „Коста Новаковиќ“ и „Ангел Димовски“ во Стар Аеродром, кои ќе се поврзат со кружен тек.

Актуелно

img
img img

Видео